WSPIERAJ PODCAST
Dodatkowe podcasty, jeszcze więcej edukacji, rozdania suplementów, dostęp do zamkniętej społeczności. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowałem na PATRONITE
Wspieraj projekt
🕵 93. Jednostki motoryczne - dlaczego mięsień się kurczy?
Opis odcinka:

Dzisiaj nieco bardziej teoretycznie, ale uważam, że zdecydowanie warty zgłębienia jeżeli trenujemy siłowo. Jednostka motoryczną jest pewnym atomowym tworem, z którego składają się nasze mięśnie. To ich zaangażowanie przez układ nerwowy koniec końców determinuje jak silni jesteśmy, czy też jak bardzo urośniemy. Brzmi zachęcająco?

Materiały do odcinka:
Wpis o jednostkach motorycznych: https://en.wikipedia.org/wiki/Motor_unit
Sponsor odcinka:
sponsor

Sponsorem odcinka jest mój kurs "Rozpisywanie planów treningowych". Znajdziesz tam ponad 14h konkretnych materiałów, które pozwolą Ci rozpisywać indywidualne i przede wszystkim SKUTECZNE plany treningowe.

Cykle treningowe, schematy rozwijania zdolności motorycznych, analiza przypadku, przykładowe plany, kontrola planu treningowego i wiele, wiele więcej.

Naprawdę kawał materiału, szczerze polecam!

Szczegóły znajdziesz na
https://www.swiadomytrening.pl/kursplany

 trening, siłownia, intensywność, mięsień, siła, budowa mięśnia, włókna mięśniowe, dlaczego mięsień się kurczy, trening na siłowni, jak zwiększyć siłę, jak zwiększyć masę mięśniową