WSPIERAJ PODCAST
Dodatkowe podcasty, jeszcze więcej edukacji, rozdania suplementów, dostęp do zamkniętej społeczności. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowałem na PATRONITE
Wspieraj projekt
🕵 51. Parametry intensywności treningu RPE oraz RIR - czy to aby na pewno oznaczają to samo?
Opis odcinka:

Parametry intensywności w postaci RPE (ang. rate of perceived exertion czyli subiektywna ocena postrzeganego wysiłku) i RIR (ang. reps in reserve czyli powtórzenia w zapasie) są praktycznie zawsze używane zamiennie. Dla przykładu RIR 2, czyli dwa powtórzenia w zapasie jest zazwyczaj tożsame z RPE 8. A co gdyby definiować te parametry jako dwie osobne wartości określane w różny sposób i tym samym zyskać dodatkową kontrolę w planie treningowym? Być może w pierwszym odruchu brzmi to dla Ciebie dziwnie, ale gwarantuję, że po przesłuchaniu tego odcinka podcastu już takie nie będzie, a być może nawet skłonisz się ku przedstawianej w tym podcaście koncepcji :)

Materiały do odcinka:
Sponsor odcinka:
sponsor

Sponsorem odcinka jest mój kurs "Rozpisywanie planów treningowych". Znajdziesz tam ponad 14h konkretnych materiałów, które pozwolą Ci rozpisywać indywidualne i przede wszystkim SKUTECZNE plany treningowe.

Cykle treningowe, schematy rozwijania zdolności motorycznych, analiza przypadku, przykładowe plany, kontrola planu treningowego i wiele, wiele więcej.

Naprawdę kawał materiału, szczerze polecam!

Szczegóły znajdziesz na
https://www.swiadomytrening.pl/kursplany

 trening, siłownia, intensywność, parametry treningowe, RIR, RPE, seria, ćwiczenia, siłownia, intensywność treningu,